הלבשת בתים

גם אם אינכם בונים בית חדש, שאותו תכננתם בדיוק בהתאם לחלומותיכם, תמיד קיימת האפשרות להלביש כל בית, ולא משנה בן כמה הוא, מה גודלו והיכן הוא נמצא. הלבשת בתים (או הום סטיילינג) היא התשובה האולטימטיבית להפיכתו של כל הבית לפנינה עיצובית העונה גם על הצרכים הפרקטיים של הדיירים וגם על המעוף היצירתי שלהם ושל המעצבים. בערך כמו להלביש כלה ליום כלולותיה, שכן פירושו של התהליך יצירת שינוי משמעותי במבנה והתאמתו לאורח החיים ולאישיות של הדיירים תוך עיטוף החללים בסגנון ייחודי להם, מתוך המטרה הסופית – יצירת מרחב מחיה שבעליו ירצו לחזור אליו שוב ושוב ולארח בו את קרוביהם מתוך תחושת גאווה ומקוריות. הלבשת בתים היא תחום שמכסה היבטים רבים של תכנון ועיצוב. בשורות הבאות נציין את העיקריים שבהם.

שיפוץ

שיפוץ בית או דירה נעשה בהתאם לצורכי הדיירים – הוספת חדרים או פינות ישיבה, חיבור חללים (למשל – המטבח והסלון), שבירת קירות, הוספת חלונות ודלתות, החלפת ריצוף והתקנת ריצוף חדש, התקנת מיזוג וכו'. למעשה, בית ישן שזוכה לשינוי החלל שלו הוא דבר שמאפיין כמעט כל מי שקונה דירה חדשה או נכנס לבית חדש. התכנון הפרטי מגיע גם לרמת שקעי החשמל, וכמובן תכנון החללים כמו המטבח, חדר המשפחה, בניית ממ"ד, חיבור חדרי שינה לשירותים, הוספת מדרגות, הכנת חללי אחסון, וכו'. שלב זה נעשה בשיתוף ארכיטקט.

קירות

פרט לצביעה שתקנה לבית את הגוון הייחודי לו, כיום יש אינספור אפשרויות לחיפוי הקירות במשטחי אבן מסוגים שונים, שפריץ ממינים מגוונים (מחוספס, דמוי בטון ועוד), חיפוי עץ או אף מתכת.

ריצוף

מגוון האפשרויות העצום לריצוף שהשוק מציע כיום יכול לסחרר כל מי שמשפץ את ביתו. החל מקרמיקה בשלל גדלים וגוונים וצורות, עבור בפרקטים וכלה באבן. לכל אחד מסוגים אלה מאפיינים שיש להתאימם לעיצוב הכולל של הבית, לחיבור בין החדרים, בין הסלון למרפסת ולמטבח, לחיפוי הקירות והגוון שלהם, ועוד.  

תאורה

אחד המרכיבים המשמעותיים ביותר, שלמרות שאינו אלמנט פיזי הוא בעל משקל גדול ביצירת האווירה בבית. האור מלביש את החלל בבגדים משלו, והוא משתלב במבנה (מנורות שקועות או גלויות, בעלות נפח ונראות או כאלה שנועדו להאיר את החלל), מייצר דיאלוג עם גוון הקירות והחומר שמהם אלה עשויים, עם הריהוט, ועוד. התאמת הנברשות לעיצוב הדירה היא חלק בלתי נפרד מעיצוב הפנים כדי להשיג את האימפקט המתאים. תאורה יכולה להיות ממוקמת גם בתוך ארונות, חבויה ברצפות, ועוד. ומספר העיצובים של נברשות וצורות תאורה הוא חסר גבולות ומשתנה בהתאם לסגנון הריהוט, לסגנון העיצוב, ועוד.

ריהוט

אחד המרכיבים החשובים ביותר לצורך הענקת "אישיות" לבית שלכם. ריהוט כפרי או קלאסי, ארט דקו או שנות ה-60, הייטקי או סקנדינבי, תעשייתי או בוהמייני, מודרני או עכשווי – כל אחד מאלה יעניק לביתכם טאץ' ייחודי לו, תוך חיבור לצבעים, לחומרים, לאווירה שאתם רוצים ליצור ולמסר התרבותי-חברתי שאתם רוצים לשדר. האפשרויות הן אינסופיות בכל הנוגע לעיצוב הריהוט, לחומרים שמהם הוא עשוי, לריפודים, לגודל (כל חלל והריהוט המתאים לו). כהשלמה לריהוט חלק בלתי נפרד מהלבשת הבית הוא באמצעות המרכיבים המקיפים: הארונות והמדפים (ספריות, ארונות תצוגה, וכו'), השטיחים, הווילונות, כריות דקורטיביות, חפצי נוי ואמנות (פסלים, תמונות), צמחים. הריהוט מגיע כמובן גם לפינות האוכל – שהחומרים אשר מהם הן עשויות, סוג הכיסאות והקישוט שלהן בחפצי נוי מהווים חלק בלתי נפרד מהסלון ומשדרים מסר בולט בחיי האירוח של בעלי הבית. 

מטבח

מהצד השני פינת האוכל מתחברת למטבח, כאשר גם במקרה זה האפשרויות הן רבות ומהוות חלק מהשפה העיצובית שבה הבית מולבש. במקרה זה המדובר בחומרים שמהם עשויים משטחי העבודה, מסוג הארונות, מאי העבודה, וגם מהתאורה והכלים שבהם מאובזר המטבח שלכם, ואפילו ממפתח החלונות ועיצובם. כל אלה יחד משדרים סטיילינג, אשר אמור להתאים לעיצוב הבית כולו. בדומה לפינות אחרות בבית, גם את המטבח נהוג לקשט באביזרי נוי, צמחייה ועוד.

ליווי מקצועי של הום סטיילינג

כדי להשיג את האימפקט החזק ביותר בעיצוב הבית – כזה שישפיע לא רק על החוויה של הדיירים ועל איכות חייהם, אלא גם על האורחים – יש צורך בייעוץ מקצועי אשר מסוגל להבטיח לא רק את התשובות העיצוביות הטובות ביותר שיענו על צורכי הלקוחות אלא גם ימפו עבורם את שלל האפשרויות המתאימות ביותר, במחיר הסביר ביותר. כאמור, השוק מציע מגוון עצום של אפשרויות בכל תחום מאלה שפורטו לעיל, ולגבי הדיוטות שאינם מצויים בנבכי מקצוע הלבשת הבית פירושו של דבר איבוד הידיים והרגליים בין שלל המוצרים והאופציות. תפקידו של איש המקצוע לשבת עם בעלי הבית, לשמוע מה חלומם, ובהתאם – לכוון אותם לאפשרויות העומדות בפניהם, ולפתוח בפניהם כיווני מחשבה על סמך ניסיונו המקצועי. לצד זאת, איש המקצוע יביא את מעצב הפנים והאדריכל המתאימים כדי להעלות את החזון של הדיירים על הנייר. בהמשך – המדובר בהכנת תוכניות מפורטות לכל חדר וחדר, ובהתאם – במסע רכש של חפצים, ריהוט ואביזרים בשיתוף הדיירים, כשהמעצב ינדב לא רק ידע מקצועי אלא גם טעם עיצובי משובח. בשורה התחתונה – הלבשת הבית בצורה הנכונה ביותר היא מסע מדליק ומרתק שישנה את איכות חייכם מקצה לקצה. לכן עליה להיעשות בצורה המקצועית ביותר.

תשאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן